dividerآرشیو اخبارdividerنساجی؛ بازوی توانمند هلال
نساجی؛ بازوی توانمند هلال
نساجی؛ بازوی توانمند هلال

حمید حیدرپناه

 

سال ٩٨ را درحالی آغاز کردیم که تغییرات آب و هوایی و بارش‌های بی‌سابقه باران موجب سیل در مناطقی از کشور و موجب ایجاد خسارات زیادی شد و موجب تلخ‌شدن تعطیلات نوروز برای هموطنان شد.
شدت سیل و آبگرفتگی‌ها در استان‌های گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان و ایلام بیش از سایر مناطق بود و به راه‌ها و زیرساخت‌های ارتباطی، باغات و مزارع کشاورزی، منازل مسکونی، تجاری و اداری و... خسارات فراوانی وارد ساخت و در این حوادث متاسفانه تعدادی از هموطنان را هم از دست دادیم و تعدادی هم مجروح شدند.
با وجود اینها اقدامات پیشگیرانه نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر در کنار نیروهای نظامی و سایر ارگان‌ها با همراهی مردم این مناطق جلوه‌های زیبایی از تلاش و ایثار را به نمایش گذاشتند و موجب شد که خسارات جانی و مالی کمتری وارد شود.
بخش‌های مختلف خانواده هلال‌احمر- که همواره در همه حوادث و بحران‌ها در کنار مردم هستند- تلاش وصف‌ناپذیری داشتند و همچنان هم درحال خدمت‌رسانی، اسکان اضطراری، تأمین آذوقه و نیازهای اساسی مناطق آسیب‌دیده هستند.
بعد از وقوع سیل و فروکش‌کردن بارش‌ها، اولین و مهمترین چیزی که مورد تأکید قرار گرفت، تأمین تجهیزات اسکان اضطراری و آذوقه سیل‌زدگان بود که در این بین پتو و چادر بیش از هر چیزی نیاز بود که با اقدامات نیروهای امدادی هلال‌احمر، رساندن این اقلام در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه در این زمینه مشکل حادی وجود نداشت.
بنابراین در بحران اخیر و همچنین زلزله کرمانشاه نقش مهم این اقلام و تأمین آن در کمک به آسیب‌دیدگان بیش از هرچیزی پررنگ و حایز اهمیت بود.
اما جمعیت هلال‌احمر این اقلام را از کجا تأمین می‌کند؟ از بازار آزاد خریداری می‌کند؟ از کشورهای دیگر وارد می‌کند؟ در هنگام بحران چگونه می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن این حجم از اقلام را تهیه کرد؟
شاید بسیاری از هموطنان اطلاع نداشته باشند که در زیرمجموعه جمعیت هلال‌احمر یک شرکت تولیدی وجود دارد که تولید و تأمین این اقلام را برعهده دارد. شرکت نساجی هلال ایران در اوایل دهه٧٠ به زیرمجموعه جمعیت اضافه و از آن زمان تاکنون در این حوزه فعالیت می‌کند. مجموعه‌ای که پس از حدود سه‌دهه اکنون به پیشرفت قابل توجهی در این زمینه رسیده و علاوه بر افزایش کمی محصولات، در حوزه کیفی هم توانسته موفق عمل کند و محصولاتی مانند چادر، پتو، پوشاک، کوله‌پشتی، کیف کمک‌های اولیه و... را تولید کند.
این مجموعه علاوه بر تأمین اقلام جمعیت، در حوزه صادرات و تأمین نیازهای بازار داخلی هم نقش ارزنده‌ای ایفا می‌کند که نمونه بارز آن تأمین اقلام اهدایی کشورهای کویت و قطر به سیل‌زدگان از محصولات این شرکت بود.
بحران اخیر نقش ارزنده این شرکت را در مدیریت بحران‌ها نشان داد و این‌که ضروری است جمعیت هلال‌احمر بیش از گذشته توجه خاص‌تری به این مجموعه داشته و از طریق گسترش خطوط تولید، تقویت زیرساخت‌ها و نوسازی برخی از تجهیزات قدیمی این شرکت را به‌عنوان بازوی توانمند خود تقویت کند. تلاش مدیران و کارگران شرکت نساجی هلال ایران ماندگار است. آنها با افزایش ساعات کاری تلاش کردند اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان را تأمین کنند.

آدرس : تهران - کیلومتر 18 جاده لشگری (مخصوص تهران کرج) جنب خیابان 65
تلفن : 2-44987640
فکس : 44986249
تلفن فروش : 7-44984002 داخلی 224 و  228 و 227
پست الکترونیک : info@helaliran.com
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت طراحی سایت هلال ایران محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی آریانا داده پردازی متین