dividerآرشیو اخبارdividerرونق تولید و آینده‌گرایی در نساجی هلال
رونق تولید و آینده‌گرایی در نساجی هلال
رونق تولید و آینده‌گرایی در نساجی هلال

به قلم: حمید حیدرپناه

در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان «رونق تولید» نام‌گذاری شده است، برای جست‌وجوی تحقق این شعار در مجموعه جمعیت هلال‌احمر لازم است راه جاده مخصوص تهران-کرج را در پیش بگیریم و در کیلومتر 18 به شرکت نساجی هلال ایران برسیم.

مجموعه‌ای باعظمت که سابقه شکل‌گیری آن به ‌سال ١٣٣٦ بازمی‌گردد و پس از حدود ٤٠سال فعالیت در دهه‌ ٧٠ به خانواده جمعیت هلال‌احمر پیوسته‌است.

تلاش برای تهیه و تولید اقلام امدادی باکیفیت مانند: پتو، چادر، پوشاک، کوله‌پشتی و... در سریع‌ترین زمان ممکن را می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایل پیوستن این مجموعه به هلال‌احمر دانست.

شرکت نساجی هلال ایران طی این سال‌ها فرازونشیب‌های فراوانی را تجربه کرده و بارها تا مرز تعطیلی و ورشکستگی پیش رفته است؛ خصوصا در ابتدای دهه ٩٠ که اوج‌گیری تحریم‌ها، افزایش مشکلات اقتصادی و نبود ثبات مدیریتی، این شرکت را با انبوهی از بدهی و کمبود منابع مواجه کرده بود.

در میانه‌های دهه٩٠ بود که به تناوب شاهد اوج‌گیری این شرکت بودیم.
جوانگرایی، اقدامات فنی، اعتمادسازی، بازاریابی جدید و  افزایش کیفیت محصولات، مقابله با تحریم‌ها و بهره‌گیری از مواد اولیه داخلی و... بخش‌هایی از اقداماتی بود که این شرکت را به مجموعه‌ای پویا و پررونق تبدیل کرد. این شرکت علاوه بر اینکه توانست به رشد و خودکفایی برسد، به‌عنوان بازوی توانمند جمعیت در حوزه تأمین به موقع اقلام امدادی موفق عمل کرده است و باعث شده در بحران‌های اخیر کوچک‌ترین کمبودی به لحاظ اقلامی احساس نشود.

«تولید کالای باکیفیت ایرانی» و بهره‌گیری از ظرفیت‌های «اقتصاد مقاومتی» در راستای «رونق تولید» سه کلیدواژه مهم در حوزه اقتصادی هستند که در این مجموعه به خوبی دیده می‌شود.

در اینجا صدای چرخ‌هایی به گوش می‌رسد که نویدبخش زندگی‌اند. همه کارگران در تلاش و تکاپو هستند تا تولید کالای ایرانی پررونق‌تر از گذشته باشد.

در شرکت نساجی هلال به مواردی چون جوانگرایی و تربیت مدیران آینده، مقوله آموزش، پررنگ‌ترشدن حضور بانوان توانمند در حوزه پشتیبانی و اداری، افزایش کیفیت محصولات، تقویت بخش طراحی و مهندسی و تلاش برای ارایه محصولات جدید به موازات افزایش فعالیت‌های حوزه روابط عمومی، تبلیغات و بازاریابی، بازرگانی خارجی و حضور در بازارهای بین‌المللی توجه شده است و می‌توان آینده درخشانی برای این شرکت در نظر گرفت تا ضمن گسترش تولیدات و تداوم موفقیت‌ها، شاهد درخشش بیشتر آن در عرصه بین‌المللی باشیم.

منتشر شده در روزنامه شهروند، دوشنبه 18 آذرماه 98

http://shahrvand-newspaper.ir/News:NoMobile/Main/177174/رونق-تولید-و-آینده‌گرایی-در-نساجی-هلال

 

 

 

آدرس : تهران - کیلومتر 18 جاده لشگری (مخصوص تهران کرج) جنب خیابان 65
تلفن : 2-44987640
فکس : 44986249
تلفن فروش : 7-44984002 داخلی 224 و  228 و 227
پست الکترونیک : info@helaliran.com
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت طراحی سایت هلال ایران محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی آریانا داده پردازی متین