dividerآرشیو اخبارdividerتولید بیش از ۱۴۶ هزار پتو در هلال‌احمر برای شرایط اضطراری عمومی
تولید بیش از ۱۴۶ هزار پتو در هلال‌احمر برای شرایط اضطراری عمومی
تولید بیش از ۱۴۶ هزار پتو در هلال‌احمر برای شرایط اضطراری عمومی

ظاهر رستمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: حوادث و بلایای طبیعی و انسان ساخت به هر شکل و یا با هر علتی که وقوع پیدا کنند، تهدیداتی جدی برای حیات، توسعه و تکامل جامعه بشری تلقی می شوند که این تهدیدات می توانند سلامت و جان انسان، اموال و دارایی ها و محیط زندگی انسان را تخریب کرده و فرایند توسعه را متوقف و حتی، معکوس کنند. در بین تمام پیامدهای ناشی از وقوع این حوادث، اسکان اضطراری و موقت از مهم ترین اولویت های هر جامعه ای است.

 

وی ادامه داد: بنابراین توجه به تهیه و تولید لوازم و تجهیزات لازم برای ارائه پاسخ موثر و مناسب به بحث اسکان اضطراری ناشی از وقوع این حوادث از اهمیت بسزایی برخوردار است که این پتوهای امدادی برای توزیع در شرایط اضطراری انواع حوادث که شرایطی غیر قابل انتظار، ناگهانی و خسارت بار هستند به منظور تداوم حیات افراد آسیب دیده با تامین تسهیلات و امکانات زیستی تولید شده است.

 

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر  اضافه کرد: بنابر گزارش جهانی کاهش خطر بلایا، کشور ایران در سطح خطر ۸ از ۱۰ قرار دارد و از مجموع ۴۰ نوع بلایای طبیعی در جهان تاکنون ۳۱ نوع آن در ایران به وقوع پیوسته است.

رستمی توضیح داد: در تولید این «پتوهای امدادی نمدی»، سبک بودن، قیمت پایین، کیفیت بالا همانند یک عایق حرارتی طبق استانداردهای بین المللی سازمان های امدادرسان در حوادث غیر مترقبه رعایت شده و این پتوهای امدادی در ابعاد ۲.۲ در طول و ۱.۶ متر عرض به دست نیروهای داخلی و بومی تولید می شوند که مناسب خواب برای یک فرد آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

وی گفت: این پتوهای امدادی که ۲.۵ کیلوگرم وزن دارند، کالای مناسبی برای جا به جایی و توزیع در میان زلزله زدگان، سیل زدگان و اسکان اضطراری و موقت آسیب دیدگان انواع حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت به شمار می روند.

 

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

 

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

منبع : خبرگزاری ایرنا
آدرس : تهران - کیلومتر 18 جاده لشگری (مخصوص تهران کرج) جنب خیابان 65
تلفن : 2-44987640
فکس : 44986249
تلفن فروش : 7-44984002 داخلی 224 و  228 و 227
پست الکترونیک : info@helaliran.com
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت طراحی سایت هلال ایران محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی آریانا داده پردازی متین