home
home
dividerآرشیو اخبارdividerتولید ۴۲ هزار پوشاک امدادی در هلال‌احمر برای شرایط اضطراری پیچیده
تولید ۴۲ هزار پوشاک امدادی در هلال‌احمر برای شرایط اضطراری پیچیده
تولید ۴۲ هزار پوشاک امدادی در هلال‌احمر برای شرایط اضطراری پیچیده

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال‌احمر از تولید ۴۲ هزار عدد انواع پوشاک امدادی برای استفاده نیروهای امدادرسان این جمعیت در شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح احتمالی خبر داد.

محمدرضا امیریان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در تولید این پوشاک و لباس های امدادی از جمله بلوز و شلوار زیرگرم، پیراهن ستادی آستین بلند، تی شرت های یقه تنیسی دو و سه دکمه، شلوار ۶ جیب امدادی، اسپلیت شلوار، مانتو ستادی طرح دار، جلیقه عملیاتی و ژیله های ستادی عملیاتی از پارچه های تولید داخل و پارچه پنبه پلی استرکشی، پارچه با کیفیت کجراه، پارچه تریکو (جودون) و پارچه تترون استفاده شده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی نیروهای امدادی مختلفی از هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی در محل حضور دارند این لباس های امدادی با دارا بودن آرم و نشان رسمی جمعیت هلال احمر به صورت چاپ و یا گلدوزی شده، نوار شبرنگ برای محافظت نیروهای امدادی در تاریکی شب و عملیات امداد و نجات در اماکن فاقد نور، ضد آب بودن، استفاده در فصول سرد و گرم تولید شده اند.

 مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همچنین این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۳ هزار تخته پتو ویژه شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح و ۴۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع چادر بمنظور اسکان اضطراری و موقت حادثه دیدگان انواع حوادث و سوانح تولید کرده است.

امیریان توضیح داد: در مدت یادشده همچنین ۱۰ هزار عدد کیف کمک های اولیه، کیف نجات خانواده، کوله پشتی و محصولات سراجی در این شرکت تولید شده است.

وی با اشاره به اینکه «کیف نجات خانواده» و «کیف کمک های اولیه» از ضروریات آمادگی در برابر حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت است که افراد بر اساس شدت و وسعت حادثه تا رسیدن نیروهای امدادی می توانند از این تجهیزات برای حفظ حیات و سلامتی خود و خانواده خود استفاده می کنند، افزود: کیف کمک ‌های اولیه یک امدادگر حرفه ‌ای با جعبه کمک‌ های اولیه مورد استفاده در اتومبیل شخصی از نظر نوع وسایل و ملزومات تفاوت دارد. همچنین، جعبه کمک‌های اولیه مورد استفاده در منزل با جعبه کمک ‌های اولیه یک مدرسه از نظر حجم و تنوع وسایل داخل جعبه نیز متفاوت است.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران اظهار داشت: در تولید این کیف های امدادی جیب های بلند طولی (برای بطری های آب معدنی)، جیب جلو (برای وسایل امداد و کمک های اولیه)، بندهای کشی برای نگهداری (وسایل پزشکی، غذا و دارو)، پلاستیکی در کف جهت ضربه گیری، پوشش ضد آب و خش و قابلیت حمل آسان طراحی شده است.

وی افزود: همچنین در تولید این کیف ها برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده لوازم امداد مورد نیاز و ضروری از جمله باند، ماده ضدعفونی کننده زخم یا بتادین، الکل، چسب زخم، پماد ضد سوختگی، گاز استریل و نظایر آن پیش بینی شده که استفاده کنندگان از آنها می توانید در قسمت های تقسیم بندی شده این کیف های عملیاتی و قابل حمل مقداری لباس گرم و پتوی مسافرتی کم حجم، کبریت یا فندک، چراغ قوه و لوازم بهداشتی مورد نیاز از جمله دستمال های مرطوب و نظایر آن و اگر مقدر بود مقداری وجه نقد و یک کپی از مدارک مهم و شخصی افراد خانواده را نیز در آن قرار دهند.

به گفته‌ امیریان هم اکنون در این شرکت بالغ بر چندین چادر طبق محیط های آب و هوایی استان‌های مختلف کشور، انواع مختلف چادرهای اسکان اضطراری و بادی و چادرهای جدید امدادی مناطق متاثر و آسیب دیده از انواع حوادث تولید می‌شود که می توان به تولید انواع چادرهای امدادی، اقلیمی (۶ ضلعی)، اختصاصی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، آکاردئونی، ۲۴۰ متری چند منظوره (راب هال)، استراحتگاه گروهی (۲۴ نفره)، نظامی، استتار، مسافرتی کامپوزیتی، فنری و ضد حشره و نظایر آن اشاره کرد.

آدرس : تهران - کیلومتر 18 جاده لشگری (مخصوص تهران کرج) جنب خیابان 65
تلفن : 2-44987640
فکس : 44986249
تلفن فروش : 7-44984002 داخلی 224 و  228 و 227
پست الکترونیک : info@helaliran.com
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت طراحی سایت هلال ایران محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی آریانا داده پردازی متین