dividerآرشیو اخبارdividerمانور آغاز طرح های نوروزی هلال احمر با حضور رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، رئیس جمعیت و ظاهر رستمی مدیر عامل صنایع نساجی هلال ایران
مانور آغاز طرح های نوروزی هلال احمر با حضور رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، رئیس جمعیت و ظاهر رستمی مدیر عامل صنایع نساجی هلال ایران
مانور آغاز طرح های نوروزی هلال احمر با حضور رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ، رئیس جمعیت و ظاهر رستمی مدیر عامل صنایع نساجی هلال ایران

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت: جمعیت هلال احمر ایران در خط مقدم واکنش و پاسخگویی به زلزله کرمانشاه و سقوط هواپیمای تهران یاسوج بود.
به گزارش روابط عمومی نساجی هلال ایران طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی و نمایش توانمندی نیروهای هلال احمر امروز با حضور علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر، معاونان جمعیت هلال احمر و پیتر مائورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر برگزار شد و تیم‌های مختلف جمعیت هلال احمر از جمله تیم‌های واکنش سریع، مانوری را برگزار کردند.
پیتر مائورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در مراسمی که امروز در سازمان امداد و نجات برگزار شد حضور پیدا کرد و با اشاره به اینکه افتخار بزرگی برای من است که امروز کنار شما و در سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر ایران هستم، افزود: اجازه بدهید سخنان را با ابراز تسلیت به خانواده‌هایی که اعضای خانواده و نزدیکان خود را در زلزله کرمانشاه وسقوط هواپیمای تهران - یاسوج از دست داده اند، شروع کنم.
وی گفت: جمعیت هلال احمر ایران در خط مقدم واکنش و پاسخگویی به این حوادث بود. همانطور که شما در کشور خود این مهم را به خوبی انجام داده اید و نهضت صلیب سرخ و هلال احمر نیز از پاسخگویی به بحران‌های بشری و سایر شرایط خشونت آمیز تا بلایای طبیعی و ساخته دست بشر ادامه داده است.
وی افزود: واضح است که نیازهای بشردوستانه بیشمار هستند و نیاز جدی برای گسترش حضور نهضت دراین عملیات‌های مهم وجود دارد. پاسخ جمعیت هلال احمر به رنج مردم بسیار مورد تقدیر قرار گرفته است. کاری که شما برای کمک به قربانیان زلزله‌های ایران انجام داده‌اید از اهمیت بالایی برای صدها هزار انسانی که خانه‌هایشان و یا زندگی‌شان را از دست داده‌اند، برخوردار است.
مائورر به شرایط موجود در منطقه اشاره کرد و گفت: مشکلات بشردوستانه در سراسر منطقه به اندازه کافی روشن هستند 20.8 میلیون نفر مجبور به فرار از مخاصمات شده‌اند و بیش از 50 میلیون نفر به کمک نیاز دارند. صدهاهزار نفر کشته و بیش از یک میلیون نفر مجروح شده‌اند . ده‌ها هزار نفر بازداشت و یا مفقود شده‌اند . زیرساخت‌های اساسی آسیب دیده و درگیریها مانع دسترسی به خدمات شده است و در ورای تمامی این ارقام، میلیون‌ها داستان‌ از رنج‌های تک تک انسان‌ها وجود دارد.
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در ادامه تصریح کرد: کارکنان کمیته بین المللی صلیب سرخ سال‌ها است که از نزدیک شاهد این دشواری و خصومت‌ها بوده‌اند و ما پیامدهای ناشی از این جنایات و جابه جایی‌های گسترده مردم را دیده‌ایم و تمام تلاش خود را برای کمک به کار بسته ایم.
وی به اقدامات سال 2017 اشاره کرد و گفت: ما برای ده میلیون نفر جیره غذای اضطراری فراهم کردیم و اطمینان حاصل کردیم که 22 میلیون نفر به آب دسترسی دارند و ما آماده پاسخگویی به چالش‌های پیش رو هستیم. ما بینش منحصر به فردی درباره تحولات ، مخاصمات و تاثیرات آن بر جوامع و جمیعت‌ها داریم.
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ اضافه کرد: ما در سال 2017 بیش از 500 میلیون دلار را به عملیات‌های بشر دوستانه در عراق، سوریه، یمن و افغانستان و میانمار و برای کمک و حمایت از افراد متاثر اختصاص داده‌ایم و این مبلغ بخش قابل توجهی از کل بودجه عملیاتی ما است و اگرچه برای پاسخگویی برای تمام نیازها کافی نیست اما ما تلاشمان را می‌کنیم.
وی به ادامه سفرهایش در منطقه اشاره کرد و گفت:‌ پس از ایران به سوریه خواهم رفت. جایی که از غوطه شرقی تا عفرین و جاهای دیگر نیازهای فوری وجود دارد. همانطور که همه ما دیده‌ایم شرایط غوطه شرقی روز به روز ناامیدکننده تر می شود دسترسی های بشردوستانه باید مورد احترام قرار گیرند تا کمک‌ها بتوانند به منطقه وارد شوند. تلاش بسیار زیادی کرده‌ایم تا به مردم دسترسی داشته باشیم. در هفته‌های اخیر امدادرسانی به غوطه شرقی داشته‌ایم اما نیازها همچنان باقی است.
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ به اقداماتی که در سوریه انجام شده اشاره کرد و ادامه داد: به رغم چالش‌ها کمیته صلیب سرخ و شریک کاریش هلال احمر، تا کنون برای 15 میلیون سوری آب پاکیزه و3.5 میلیون بسته‌های غذا فراهم کرده است.
وی همچنین گفت: امسال به میانمارو بنگلادش سفر خواهم کرد. در مناطق مرزی این دو کشور باید به بیش از صدهزار نفر خدمات رسانی کنیم. این خدمات که ما در سراسر دنیا و در شرایط خشونت انجام می دهیم بدون حضور کارکنان متعهد صلیب سرخ و هلال احمر ممکن نبود. این مهم توسط امدادگران بشردوستانه امکان پذیر شده که همچون شما در خط مقدم هستند؛ چرا که بدون حضور تک تک شما رویای کرامت انسانی برآورده نمی ‌شود.
وی با اشاره به اینکه در این رنج‌ها می‌توان نقض حقوق بین المللی را توسط طرفین دید گفت:‌ استفاده بی فکر و نامتناسب از زور ، هدف قرار دادن زیرساخت‌های عمومی، هدف قراردادن امکانات بهداشتی و تاکتیک‌های محاصره مانع دسترسی شهروندان به کالاها و خدمات ضروری است. در میان تمامی اختلافات موجود در این درگیری‌ها، احترام به کرامت انسانی باید بیشتر مورد احترام قرار گیرد.
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ اضافه کرد:‌حقوق بین المللی بشردوستانه کنشرگران مخاصمات را ترغیب کرده از بد رفتاری با بازداشتی‌ها ، استفاد از سلاح‌های شیمایی و استفاده از مین‌ها و حمله به غیر نظامیان اجتناب کنند.
وی با اشاره به این که حقوق بشردوستانه در حال کامل شدن است گفت: همانطور که درگیریها در حال تغییر و تحول مداوم هستند اما از سویی این اصول که حفاظت از بشریت است، همچنان باقی است . در عرصه منازعات و جنگ علیه تروریست جامعه بین الملل باید از حقوق بین المللی بشردوستانه دربرابر استدال‌هایی که می گویند این اصول قابل اجرا نیستند حفاظت کنند. ما باید اجماع درباره این حقوق را اهمیت دهیم.
وی افزو: سال گذشته سال بدی برای خانواده صلیب سرخ و هلال احمر بود چرا که تعدادی از نیروهای خود را از دست داد زیرا این نیروها هرگز نباید در جنگ‌ها مورد آسیب قرار گیرند.
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ با اشاره به پیامدهای جنگ که پنهان می‌مانند و جدایی خانواده‌ها که از جمله آنها است، گفت: کمیته بین المللی صلیب سرخ،‌ جمعیت‌های ملی محل زندگی افراد را پیدا می‌کنند و خانواده‌ها را به هم می‌رسانند. صلیب سرخ و هلال احمر سابقه دیرینه در زمینه بازپیوند خانواده‌ها دارند.
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ همچنین گفت:‌ مایه خوشحالی است که دیروز دو سازمان تفاهم نامه همکاری مشترکی را امضاء کردند و این تعهد صلیب سرخ و هلال احمر برای همکاری‌های بلند مدت و پایدار را نشان می دهند من مایلم از دکتر پیوندی و اداره امور بین المللی برای حمایتشان تشکر کنم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به رشد سه درصدی منابع طرح نوروزی 97 نسبت به نوروز 96، اظهار کرد: یک هزار و 378 پایگاه و پست های امداد و نجات در کنار  24 بالگرد، یک هزار و 26 دستگاه آمبولانس، ۴۳۸ دستگاه خودروی نجات، ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی، ۱۱ دستگاه خودرو ارتباطات و یک هزار و 282 دستگاه خودروهای امدادی برای نوروز 97 و خدمت رسانی به هموطنان به کار گرفته خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی نساجی هلال ایران، مرتضی سلیمی در مانور آغاز طرح های امداد و نجات نوروزی هلال احمر و نمایش توانمندی های این جمعیت به تدابیر ویژه برای نوروز امسال به منظور ارائه خدمات به مردم در سفرها اشاره و خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر، امسال با نگاه نوین و تحول آفرین نسبت به طرح ملی امداد و نجات نوروزی یک هزار و 378 پایگاه و پست های امداد و نجات را در حالت آماده باش دارد که از این میان ۵۵۷ پایگاه؛ ثابت خواهد بود و به علاوه 24 بالگرد، 3هزار و 428 دستگاه ناوگان امدادی از جمله یک هزار و 26 دستگاه آمبولانس، ۴۳۸ دستگاه خودروی نجات، ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی، ۱۱ دستگاه ارتباطات، یک هزار و 282 دستگاه خودروهای امدادی، ۴۷۵ دستگاه موتور سیکلت امدادی و122 دستگاه موتور آمبولانس در خدمت رسانی به هموطنان به کار گرفته خواهد شد.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: همچنین در بحث تقویت و توسعه شبکه امداد و نجات، 2هزار و 500 ست تجهیزات تخصصی انفرادی تیم های واکنش سریع (شامل ۲۲ قلم)، ۷۵ خودروی نجات تیپ ۲ به همراه تجهیزات نجات هیدرولیک (قیچی، فک، جک، ست کوهستان و ...)، 30 هزار ثوب انواع البسه امدادی نجاتگران و امدادگران، ۵۰ لیفتراک دیزل ۳ تن، ۲۰۰ دستگاه باکس پالت فلزی و شارژ اقلام زیستی و غذایی انبارهای سطح کشور به استانهای سراسر کشور اختصاص می یابد.
وی با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران پر تلاش و ایثارگر جمعیت هلال احمر در سالی که گذشت در تمامی صحنه ها خوش درخشیدند و موجب افتخار و سربلندی هلال احمر شدند، اظهار کرد: در سال گذشته روزهای سخت و پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم و پس از اجرای موفق طرح نوروزی در فروردین ماه با حوادث و سوانح بسیاری در کشور از جمله دو زلزله ۴ ریشتری در استان خراسان رضوی و خراسان شمالی، وقوع سیل و آب گرفتگی در 7 استان کشور، حضور در عملیات اربعین، همکاری در زلزله کرمانشاه که تمامی استانها به صورت جدی وارد صحنه عملیات شدند و همچنین حضور ایثارگرانه امدادگران جمعیت هلال احمر در حادثه بهمن اشترانکوه، برف و کولاک سطح کشور، سقوط هواپیما  و...  رو به رو بودیم که در تمامی آنها هلال احمر بار دیگر نشان داد که به پشتوانه حمایت های مردمی همچنان تسکین دهنده آلام و رنج های آسیب دیدگان در سراسر کشور است.
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه همچنین در سطح بین المللی، سازمان امداد و نجات سالی پر انرژی را سپری کرد، افزود: امدادرسانی به آوارگان روهینگیایی میانمار در کشور بنگلادش، نمونه ای دیگر از این خدمات بشردوستانه بود.
وی به تشکیل تیم های واکنش سریع در سطح استانها و شعب به منظور پاسخگویی سریع و موثر، استانداردسازی تجهیزات و امکانات و تیم های عملیاتی، شارژ و دپوی اقلام امدادی و به روز رسانی تجهیزات امدادی و لجستیکی و تقویت ناوگان امداد هوایی، برگزاری دوره های آموزشهای تخصصی، توان افزایی و انجام مانورها، رسیدگی به مسائل انگیزشی و رفاهی امدادگران را از دیگر اقدامات مهم در سال جاری عنوان کرد.
سلیمی در پایان از تلاش یکساله خانواده امداد و نجات در یک سال استثنایی از لحاظ وقوع حوادث و سوانح تشکر و عنوان کرد: بی شک اجر این خدمات در این روزهای سخت نزد خداوند متعال باقی خواهد ماند. خانواده امداد و نجات با داشتن چنین جوانان غیوری بر خود می بالد که در اوج ایثار و فداکاری همواره در خدمت رسانی به هموطنان در صف اول بودید.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اعلام کمک رسانی 63 میلیارد تومانی مردم به زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: همزمان با نوروز 97، به 30 هزار خانوار زلزله زده کرمانشاهی که براساس آمار سازمان ثبت احوال کشور خانه آنها در زلزله تخریب شده، 200 هزار تومان عیدی به همراه اقلام ضروری زندگی اهدا می شود.
به گزارش روابط عمومی هلال ایران دکتر علی‌اصغر پیوندی در مانور آغاز طرح های امداد و نجات نوروزی هلال احمر و نمایش توانمندی های این جمعیت، اظهار کرد: امروز حوادث و بحران‌ها جزئی از زندگی انسان‌ها است و با وجود همه کمک هایی که پیشرفت علم، به زندگی بشر کرده است، همواره باعث بسیاری از حوادث نیز شده که مستلزم بهره گیری از رویکردهای مناسب برای پاسخ دهی بهتر دو حوادث سراسر دنیا است.
وی با تاکید بر ضرورت توجه جدی به امدادگران و نجاتگران هلال احمر که در تمامی لحظات سخت و دشوار همراه و در کنار مردم هستند، گفت: به علاوه باید با برگزاری مانورهای متفاوت و تعامل با دیگر دستگاه‌ها، در صدد پاسخ مناسب به حوادث باشیم و هلال احمر در این زمینه همواره تمام امکانات و ظرفیت خود را برای خدمت‌رسانی، در اختیار مردم قرار داده است.
وی افزود: از میان بیش از ۴۰ حوادثی که در دنیا رخ می‌دهد، حدود ۳۰ حادثه در ایران امکان بروز دارد و لذا ضروری است تا اقدامات مناسبی برای پیشگیری و پاسخ گویی مناسب در زمان وقوع حوادث داشته باشیم.
 پیوندی به به روزکردن ناوگان امداد و نجات هلال احمر با کمک دولت و مجلس و همزمان با نوروز اشاره و اظهار کرد: سال ۹۶، از نظر حادثه خیزی برای کشورمان بسیار استثنایی بود،  اما جمعیت هلال‌احمر توانست با تجاربی که در طول ۹۰ سال سابقه به دست آورده، پاسخ مناسبی به این حوادث بدهد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اعلام تزریق  57 میلیارد تومان تجهیزات و اقلام امدادی در سیستم امداد و نجات همزمان با آغاز طرح های نوروزی هلال احمر، گفت: به علاوه 2 هزار و 500 ست تجهیزات تخصصی انفرادی تیم های واکنش سریع، ۳۰ هزار ثوب البسه امدادی، 50 دستگاه لیفتراک و سایر تجهیزات تخصصی نیز همزمان با نوروز در استان ها به کار گرفته خواهد شد.
دکتر پیوندی با اعلام کمک رسانی 63 میلیارد تومانی مردم به زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: طرح کمک 5 میلیون تومانی به خانواده هایی که در زلزله کرمانشاه، فردی از اعضای خانواده را از دست دادند و یا خانواده هایی که نوزاد تازه متولده شده در ایام زلزله کرمانشاه داشتند، ادامه دارد.
وی همچنین اظهار کرد: همزمان با نوروز 97، به 30 هزار خانوار زلزله زده کرمانشاهی که براساس آمار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خانه آنها در زلزله تخریب شده، 200 هزار تومان عیدی و از ابتدای بهار به تدریج میان خانواده های زلزله زده، اقلام ضروری زندگی از جمله، یخچال، فرش و کولر از محل کمک های مردمی توزیع می شود.

منبع : روابط عمومی صنایع نساجی هلال ایران
آدرس : تهران - کیلومتر 18 جاده لشگری (مخصوص تهران کرج) جنب خیابان 65
تلفن : 2-44987640
فکس : 44986249
تلفن فروش : 7-44984002 داخلی 224 و  228 و 227
پست الکترونیک : info@helaliran.com
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت طراحی سایت هلال ایران محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی آریانا داده پردازی متین