dividerآرشیو اخبارdividerدیدار دکتر پیوندی با همتای گرجستانی‌اش صلیب‌سرخ گرجستان از ایران چادر و تجهیزات ایمنی خریداری می‌کند
دیدار دکتر پیوندی با همتای گرجستانی‌اش صلیب‌سرخ گرجستان از ایران چادر و تجهیزات ایمنی خریداری می‌کند
دیدار دکتر پیوندی با همتای گرجستانی‌اش صلیب‌سرخ گرجستان از ایران چادر و تجهیزات ایمنی خریداری می‌کند

شهروند| رئیس صلیب‌سرخ گرجستان با رئیس جمعیت هلال‌احمر دیدار و گفت‌وگو کرد. دکتر علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در دیدار با ناتیا لولادزی، رئیس صلیب‌سرخ گرجستان با بیان این‌که جمعیت هلال‌احمر ایران با سابقه‌ای ٩٥ساله مشغول فعالیت است، گفت: ایران کشوری حادثه‌خیز بوده و با توجه به این‌که حوادث بسیاری در ایران به وقوع پیوسته است و بیشتر حوادث نیازمند امدادرسانی بوده به همین دلیل جمعیت هلال‌احمر در امدادونجات بسیار توانمند است؛ علاوه بر مقوله امدادونجات، جمعیت هلال‌احمر در مقوله جوانان، داوطلبان، بهداشت و درمان و آموزش نیز تجربیات خوبی دارد.
رئیس جمعیت هلال‌احمر به وجود کارخانه تولید اقلام امدادی چون چادر اشاره کرد و افزود: جمعیت هلال‌احمر ایران همواره در تلاش بوده تا اقلام مورد نیاز امدادی یا داروها را تولید کند که خوشبختانه در این زمینه از وضع بسیار خوبی برخوردار هستیم. وی با اشاره به وجود ١٤مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در کشورهای آفریقا، آمریکای جنوبی و آسیا بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر ایران به منظور ارایه خدمات بهداشتی و درمانی در ١٤کشور دنیا مراکز درمانی دایر کرده است که ازجمله مهمترین آنها می‌توان به بیمارستان ایرانیان در امارات ‌متحده عربی و جنوب لبنان اشاره کرد.
دکتر پیوندی با اشاره به کمک هلال‌احمر به مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از نقاط دنیا، اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر ایران سعی کرده است هر جا فریاد مظلومی بلند بوده نسبت به کمک به آنها اقدام کند.
وی درباره همکاری‌های نزدیک جمعیت هلال‌احمر ایران و صلیب‌سرخ گرجستان گفت: جمعیت هلال‌احمر ایران و صلیب‌سرخ گرجستان هر دو عضو هیأت حاکمه هستند و این هیأت در تصمیمات اتخاذ شده از سوی فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر بسیار تاثیرگذار است. به‌گفته رئیس جمعیت هلال‌احمر، صلیب‌سرخ گرجستان از پتانسیل‌های خوبی برخوردار است و دو جمعیت می‌توانند هم‌افزایی داشته باشند تا در پاسخ به مشکلات مردم در سوانح و حوادث از توانمندی بیشتری برخوردار شوند.
در بازدید از سازمان امدادونجات ایران احساس غرور کردم
در ادامه این دیدار ناتیا لولادزی، رئیس صلیب‌سرخ گرجستان با اشاره به این‌که جمعیت هلال‌احمر ایران و صلیب‌سرخ گرجستان عضو فدراسیون هستند، تأکید کرد: فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر به‌صورت سنتی اداره می‌شود و ما می‌توانیم تغییرات مثبتی را در این فدراسیون داشته باشیم و از این طریق به جمعیت‌های ملی که ضعیف‌تر هستند، کمک کنیم که با تقویت این جمعیت‌ها به توانمندتر شدن فدراسیون کمک می‌کنیم.
وی به بازدید خود از سازمان امدادونجات اشاره کرد و ادامه داد: در بازدیدی که از سازمان امدادونجات داشتم، احساس غرور کردم که یک جمعیت ملی مثل ایران در زمینه امدادونجات بسیار توانمند است و با تجهیزات قابل ‌توجه به امدادرسانی به مردم می‌پردازد.
لولادزی با بیان این‌که برای صلیب‌سرخ گرجستان امداد سانحه و کمک در زمان حوادث از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: دولت این دو وظیفه را برعهده صلیب‌سرخ گذاشته است. وی با اشاره به یادداشت تفاهم میان هلال‌احمر ایران و صلیب‌سرخ گرجستان در ترکیه، خاطرنشان کرد: مواردی در یادداشت تفاهم مطرح شده است که ما آمادگی لازم برای اجرای آن را داریم.
به‌گفته وی، هر گاه سانحه‌ای در گرجستان به وقوع پیوسته هلال‌احمر ایران جزو جمعیت‌های نخست کمک‌رسان بوده است.
آمادگی هلال‌احمر ایران برای راه‌اندازی مرکز درمانی در گرجستان
در ادامه این دیدار، مهندس محمود محمدی‌نسب، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر درباره اعلام آمادگی صلیب‌سرخ گرجستان برای تأسیس مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در این کشور گفت: صلیب‌سرخ گرجستان آمادگی خود را برای تأسیس مرکز درمانی اعلام کرده است که در صورت اختصاص ساختمان از سوی صلیب‌سرخ گرجستان این مرکز راه‌اندازی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: همچنین درخواست صلیب‌سرخ گرجستان درباره خرید چادر و سایر اقلام امدادی مورد نیاز از هلال‌احمر ایران که از دیگر محورهای مذاکرات انجام‌شده است، مورد موافقت قرار گرفت.

منبع : روزنامه شهروند
آدرس : تهران - کیلومتر 18 جاده لشگری (مخصوص تهران کرج) جنب خیابان 65
تلفن : 2-44987640
فکس : 44986249
تلفن فروش : 7-44984002 داخلی 224 و  228 و 227
پست الکترونیک : info@helaliran.com
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت طراحی سایت هلال ایران محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی آریانا داده پردازی متین