dividerآرشیو اخبارdividerگفتگوی ظاهر رستمی مدیرعامل صنایع نساجی هلال‌ ایران با ایرنا
گفتگوی ظاهر رستمی مدیرعامل صنایع نساجی هلال‌ ایران با ایرنا
گفتگوی ظاهر رستمی مدیرعامل صنایع نساجی هلال‌ ایران با ایرنا

سالانه بیش از 100 هزار چادر امدادی تولید می شود

تهران - ایرنا - مدیر عامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر از تولید سالانه بیش از 100 هزار دستگاه چادر در این شرکت خبر داد و گفت: این چادرها به منظور پاسخ گویی به موقع در امدادرسانی و اسکان اضطراری و موقت آسیب دیدگان حوادث طبیعی و غیر طبیعی تولید می شود.

ظاهر رستمی روز دوشنبه در گفت ‌و گو خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: صنایع نساجی هلال ایران در تولید اقلام امدادی، توانمندی بالقوه‌ ای دارد و می ‌تواند در شرایط اضطراری «عمومی» و «پیچیده» انواع حوادث طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت برای حوادث داخل کشور و همچنین سوانحی که در نقاط مختلف جهان رخ می ‌دهد، روزانه بیش از 600 دستگاه چادر برای اسکان اضطراری و موقت تولید کند.
وی ادامه داد: چادر برای اسکان اضطراری و موقت در سوانح، یکی از راهبردی‌ ترین اقلام امدادی است و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهای خود کفا در دنیاست که توانایی تولید و صادرات این محصول استراتژیک به سایر کشورها را نیز دارد.
مدیر عامل صنایع نساجی هلال ایران اضافه کرد: این شرکت در بحث تولید چادر، انواع چادرهای امدادی، اقلیمی (6 ضلعی)، اختصاصی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، آکاردئونی، 240 متری چند منظوره (راب هال)، استراحتگاه گروهی (24 نفره)، نظامی، استتار، مسافرتی کامپوزیتی، فنری و ضد حشره را تولید می کند.
رستمی در ادامه در پاسخ به این سئوال که چه مقدار از چادرهای تولیدی این شرکت را به کشورهای آفریقایی و غرب آسیا صادر می کنید، گفت: کشورهای آفریقایی و منطقه خاورمیانه به دلیل خودکفایی جمعیت هلال احمر ایران در تولیدات چادرهای امدادی و همچنین برنامه‌ های متداول تولیدی صنایع نساجی این جمعیت، خواستار ایجاد نمایندگی و حتی احداث کارخانه نساجی و تولید چادرهای امدادی در کشورهای خود هستند و هم اکنون نیز این شرکت محصولات تولیدی خود را به کشورهای افغانستان، سوریه، تاجیکستان، عراق، چین و گرجستان صادر می کند.
وی با بیان اینکه در تولید چادرهای امدادی باید تمامی مقررات کمی و کیفی تولید اینگونه محصولات را طبق استانداردهای جهانی رعایت کرد، توضیح داد: در تولید این چادرها آخرین استانداردها از جمله استحکام در برابر باد، اسکلت مقاوم، ضد آب بودن، سه لایه بودن، گرم بودن فضای داخلی چادر در مناطق سردسیر، خنک بودن فضای داخلی چادر در مناطق گرمسیر و نوع تهویه هوا و استفاده از پارچه های مرغوب رعایت می شود.
مدیر عامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران در پاسخ به این سئوال که جایگاه هلال احمر در تهیه و تولید اقلام امدادی به ویژه چادر و نظایر آن در بین اعضای جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر چگونه است و در چه رتبه ای قرار دارد، گفت: هیچ جمعیت ملی صلیب سرخ و هلال احمری در دنیا به اندازه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در تولید اقلام اصلی و اولیه امدادرسانی از جمله چادر، پتو و تجهیزات ضروری و مورد نیاز امدادگران قدرتمند نیست، هلال احمر ایران جزو 10 جمعیت امدادرسان برتر دنیا است که ما در این شرکت با رعایت استانداردهای جهانی و با کیفیت مطلوب محصولات خود را در اختیار سازمان‌های بین‌المللی از جمله کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و فدراسیون جمعیت های ملی قرار می‌دهیم.
رستمی اظهار داشت: بنا به تجربیات سازمان های امدادرسان بین المللی به منظور اسکان زلزله زدگان در مناطق مختلف آسیب دیده تقسیم بندی های گوناگونی برای برپایی سرپناه اسکان اضطراری وجود دارد که می توان به ایجاد و برپایی «سرپناه اسکان اضطراری»، «سرپناه اسکان موقت» که خود شامل دو نوع «اسکان موقت در محل» و «اسکان موقت در خارج» از محل و اسکان دائم می باشد اشاره کرد.
به گزارش ایرنا، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است

منبع : خبرگزاری ایرنا
آدرس : تهران - کیلومتر 18 جاده لشگری (مخصوص تهران کرج) جنب خیابان 65
تلفن : 2-44987640
فکس : 44986249
تلفن فروش : 7-44984002 داخلی 224 و  228 و 227
پست الکترونیک : info@helaliran.com
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت طراحی سایت هلال ایران محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی آریانا داده پردازی متین