dividerآرشیو اخبارdivider40میلیارد تومان تجهیزات امداد و نجات در حال خریداری است/ فعالیت 1200 پایگاه امداد و نجات در طرح تابستانه هلال احمر
40میلیارد تومان تجهیزات امداد و نجات در حال خریداری است/ فعالیت 1200 پایگاه امداد و نجات در طرح تابستانه هلال احمر
40میلیارد تومان تجهیزات امداد و نجات در حال خریداری است/ فعالیت 1200 پایگاه امداد و نجات در طرح تابستانه هلال احمر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیتت هلال احمر به نقل از ایرنا؛ دکتر علی ‌اصغر پیوندی شب گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان سازمان عام المنفعه تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی، تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها، حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض را در دستور کار خود دارد.

وی با بیان اینکه از 43 حادثه موجود در جهان 32 حادثه قابلیت بروز در ایران را دارند گفت: برخی حوادث نظیر سیل و زلزله در یک بازده زمانی مشخص و برخی دیگر نظیر خشکسالی در فاصله زمانی طولانی پیامدهای نا مطلوب خود را نشان می دهند.

وی افزود: در خشکسالی سیستان و بلوچستان با بازدیدهای میدانی که انجام شد شاهد صحنه های بسیار تاثیرگذاری از درد و رنج مردمی مظلوم بودیم که دل هر ایرانی را به درد می آورد.

دکتر پیوندی ادامه داد: این بازدیدها وظیفه را برای ما به عنوان یک سازمان مردمی در جهت رفع مشکلات معیشتی و اجتماعی و غیره مردم این منطقه مضاعف کرد به طوری که اقدامات مختلفی نظیر راه اندازی کمپین نذر آب، توزیع سبدها و بسته های غذایی مورد نیاز مردم درگیر با خشکسالی، کمک هایی در راستای بهبود وضعیت اجتماعی مردم در بخش های مختلف و اعزام کاروان های سلامت در اولویت قرار گرفت.

وی با اشاره به کمپین نذر آب گفت: در قالب این کمپین تلاش داریم کمک های نقدی و غیرنقدی مردم کشور را جمع آوری و در راه بهبود وضعیت معیشت، آب و زندگی مردم سیستان و بلوچستان هزینه کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: این نهاد نیز با توجه به امکانات و بضاعت خود در این اقدام خداپسندانه مشارکت می کند.

دکتر پیوندی با اشاره به داروخانه های هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان تامین کننده بخشی از نیازهای دارویی بیماران خاص هر جایی که وزارت بهداشت مجوز دهد با توجه به نیاز اقدام به راه اندازی داروخانه می کند.

وی افزود: با تلاش های مسئولان هلال احمر سیستان و بلوچستان راه اندازی داروخانه هلال در زابل نیز در دستور کار قرار دارد.

دکتر پیوندی با اشاره به اهمیت رفع مشکل سوء تغذیه در مناطق محروم نظیر سیستان و بلوچستان گفت: این نهاد در راستای رسالت خود همواره کمک های غذایی در قالب سبد مورد توجه قرار داده است.

 

 کمبود حدود 600 پایگاه امداد و نجات هلال احمر در کشور

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: هم اینک 580 پایگاه امداد و نجات در کشور فعال است که با استانداردهای اولیه یعنی هزار و 200 پایگاه فاصله زیاد دارد.

وی افزود: برای بهبود وضعیت در این حوزه برنامه هایی با کمک سایر دستگاهها و ارگان ها در دستور کار قرار گرفته به طوری که در دهه فجر و هفته دولت شاهد راه اندازی تعداد زیادی پایگاه امداد و نجات خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان هم اینک 19 پایگاه امداد و نجات مستقر است گفت: تلاش داریم با توجه به گستردگی و نیاز تعداد پایگاه های این استان را همچون دیگر مناطق در آینده نزدیک افزایش دهیم.

 

بزودی سه بالگرد به مجموعه جمعیت هلال احمر کشور اضافه می شود

پیوندی گفت: پیگیری برای افزودن سه فروند بالگرد جدید به مجموعه این نهاد در حال انجام است که در آن صورت شمار بالگردها به 27 فروند می رسد.

وی افزود: تلاش برای وارد کردن سه فروند بالگرد جدید ادامه دارد تا به مناطقی همچون سیستان و بلوچستان که بسیار حادثه خیر و پهناور است اختصاص یابد.

وی اظهار داشت: همچنین 75 دستگاه آمبولانس، خودروی امداد و نجات و غیره نیز در کشور خریداری شده که بزودی بر اساس نیاز استان ها توزیع خواهد شد.

 

 مردم ایران 67 میلیارد تومان به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کردند

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: مردم ایران اسلامی 67 میلیارد تومان به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کردند که تمام این مبلغ در اختیار زلزله زدگان قرار گرفت.

وی ارائه گزارش هزینه کرد کمک های مردمی را شفافیت برای روشن شدن عملکرد هلال احمر و کمک به افزایش اعتبار این نهاد عنوان کرد و افزود: می خواهیم به مردم نشان دهیم ارگان مطمئنی برای جمع آوری کمک های مردمی هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز مردم همچنان امدادگران هلال احمر در قالب گروه های «سحر»(ساماندهی حمایت های روانی پس از بلایا) درمناطق زلزله زده کرمانشاه مستقر هستند.

 

فعالیت 1200 پایگاه امداد و نجات در طرح تابستانه هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: طرح تابستانه هلال احمر با اهداف ارائه خدمات امداد و نجات، کمک های اولیه، رهاسازی و نجات مصدومان در تصادفات احتمالی و غیره در قالب هزار و 200 پایگاه در حال برگزاری است.

 

کمتر از 10 درصد مردم ایران آموزش های اولیه مقابله با حوادث را فرا گرفته اند

پیوندی با بیان اینکه بهترین اقدام برای پیشگیری از تلفات انسانی در مخاطرت احتمالی آموزش است گفت: این نهاد برای آگاهی مردم برای برخورد صحیح با خطرات طبیعی اقدامات مختلف نظیر طرح خادم را در دستور کار قرار داده است.

وی گفت: هم اینک 60 هزار امدادگر و نجات گر در کشور فعالیت می کنند.

وی افزود: این نهاد با وجود کمبود اعتبارات آموزش افراد زیر پوشش را برای آمادگی بیشتر در مقابله با حوادث مورد توجه قرار داده است.

 

 سالانه طرح دادرس در هشت هزار مدرسه کشور اجرا می شود

وی گفت: طرح دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) با هدف افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر پذیری مدارس و ترویج ظرفیت های خودامدادی درمیان دانش آموزان هر ساله در هشت هزار مدرسه کشور اجرا می شود.

وی افزود: سیستان و بلوچستان از استان های سرآمد در زمینه اجرای طرح دادرس است به طوری که سالانه 20 هزار دانش آموز این استان در این طرح شرکت می کنند.

به گزارش ایرنا رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی از مدیران ارشد این سازمان با هدف بازدید از مناطق درگیر با معضل خشکسالی سیستان و بلوچستان روز سه شنبه وارد زاهدان شد و مورد استقبال مسئولان ارشد استان قرار گرفت.

وی در سفر 2 روزه خود به سیستان و بلوچستان از روستاهای دچار خشکسالی و گرفتار توفان شهرستان های زاهدان، زهک و هیرمند بازدید کرد.

دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان از دیگر برنامه های سفر پیوندی به این استان بود.

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (11.5 درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استان هایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضا تا بیش از 50 درجه و ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.

به گفته کارشناسان خشکسالی پی در پی در این استان اثرات مخرب فراوانی در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی وارد کرده به طوری که کاهش ذخایر آبی، افزایش کانون های بحرانی ریزگردها و روند شور شدن زمین های زراعی، از بین رفتن مراتع و پوشش گیاهی در منطقه، به وجود آمدن حاشیه نشینی در اطراف شهرها و خشک شدن ذخایر آب زیر زمینی و قنوات از جمله مشکلات این حوزه است.

پدیده خشکسالی 20 ساله در سیستان و بلوچستان، خشکیدن تالاب بین المللی هامون در شمال و جازموریان در جنوب غرب استان، قطع آب رودخانه هیرمند، کاهش سفره های آب زیر زمینی، کمبود نزولات آسمانی، گرمای زیاد و تبخیر بیش از حد نرمال کشور این استان را با مشکلات زیادی در زمینه تامین آب آشامیدنی و کشاورزی رو به رو کرده است.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر
آدرس : تهران - کیلومتر 18 جاده لشگری (مخصوص تهران کرج) جنب خیابان 65
تلفن : 2-44987640
فکس : 44986249
تلفن فروش : 7-44984002 داخلی 224 و  228 و 227
پست الکترونیک : info@helaliran.com
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت طراحی سایت هلال ایران محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی آریانا داده پردازی متین