dividerآرشیو اخبارdividerتولید بزرگترین چادر امدادی و چندمنظوره دنیا راب هال
تولید بزرگترین چادر امدادی و چندمنظوره دنیا راب هال
تولید بزرگترین چادر امدادی و چندمنظوره دنیا راب هال

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر از تولید بزرگترین چادر امدادی و چند منظوره دنیا راب هال ( rubb halls) در ایران خبر داد.

ظاهر رستمی روز سه شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: این چادر امدادی عظیم که جنس پارچه آن «پی.وی.سی» و ضد آب است، با 240 مترمربع مساحت، 5.5 متر ارتفاع، 2.5 تُن وزن و اسکلت بسیار قدرتمند از هرگونه باد، توفان و باران مصون است و می تواند در شرایط «اضطراری عمومی» و «اضطراری پیچیده» در انواع حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی برای برپایی انبارهای امدادی، استراحتگاه های اسکان اضطراری و موقت حادثه دیدگان و بیمارستان های صحرایی در اختیار مدیران بحران و سوانح قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: نوع طراحی و فضای داخلی بسیار بزرگ این چادر امدادی و جمع و نصب کردن آن مهمترین نقطه قوت این محصول استراتژیک هنگام وقوع حوادث بزرگ و پیچیده برای امدادرسانی بهتر و به هنگام است.
مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران توضیح داد: این چادر 2.5 تُنی با وجود وزن زیاد به آسانی و سریع نصب می شود و احتیاجی به هیچگونه فوندانسیون برای برپایی ندارد، همچنین می توان بعد از اتمام عملیات امدادرسانی آن را به راحتی و طبق نقشه نصب در چهار صندوق چوبی که پل و پایه در آن قرار می گیرد، جمع آوری کرد تا در سایر مناطق بار دیگر مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.
رستمی با اشاره به اینکه بزرگترین چادر امدادی دنیا که در ایران تولید می شود، برخلاف دیگر چادرها در هنگام استفاده در بلایا و حوادث پس از نصب، فضای بسیار زیادی برای استفاده کنندگان ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: با اندکی تغییرات می توان در این چادر عظیم اتاق های مختلفی برای بیمارستان های صحرایی ازجمله بخش های تریاژ، جراحی، مراقبت ویژه، بستری و نظایر آن تعبیه کرد.
وی افزود: این چادر امدادی و چند منظوره (راب هال) در زنجیره تامین و پشتیبانی امدادی و لجستیکی مدیریت بحران و سوانح، نقش اساسی و تعیین کننده ای را برای ارائه خدمات مناسب از سوی نیروهای امدادرسان اعزامی به مناطق متاثر و آسیب دیده برعهده دارد که در صورت اختلال در ایفای این نقش، کُل فرآیند مدیریت بحران و سوانح با مشکل روبرو و دچار اختلال می شود.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

منبع : خبرگزاری ایرنا
آدرس : تهران - کیلومتر 18 جاده لشگری (مخصوص تهران کرج) جنب خیابان 65
تلفن : 2-44987640
فکس : 44986249
تلفن فروش : 7-44984002 داخلی 224 و  228 و 227
پست الکترونیک : info@helaliran.com
عضویت در خبرنامه
© تمامی حقوق برای شرکت طراحی سایت هلال ایران محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی آریانا داده پردازی متین